Informace

Máte chrta a chcete se věnovat dostihům? Začněte tím, že navštívíte pár dostihových akcí. Osobní kontakt je dobrý v tom, že vše vidíte na „vlastní oči“, můžete se hned zeptat – co, proč, jak? A uvidíte, jak to na dostizích chodí – jak probíhá přejímka, jak je to u startu, kdy jsou další běhy, co pes na dráze může (může se bránit napadení), co nesmí (nesmí při běhu napadat soupeře), jak se pes kvalifikuje do finále a spoustu dalších věcí. Psa vezměte na dostihy s sebou. I jemu pomůže seznámení s prostředím dříve, než vyběhne na dostihovou dráhu.

Číst dál...

Dostihové dráhy

Dostihy chrtů v České republice jsou provozovány hlavně jako hobby.

Fungující dostihové dráhy chrtů jsou v Česku čtyři, tři dostihové dráhy jsou travnaté a pouze jedna je písková (bohužel ta není provozována spolkem patřícím pod FCI). Na těchto třech drahách můžete běhat závody s platnou licencí FCI.

Číst dál...

Licence

Aby pes mohl běhat na dostizích, či coursingu, musí nejdříve splnit licenční zkoušky. Začít plnit lze ve stáří minimálně 12nácti měsíců pro plemena italský chrtík, whippet, sicilský chrt, basenji, portugalský podengo, dlouhosrstý vipet a od 15 měsíců pro ostatní plemena.

Číst dál...